rturu

Kdo jiný než Míra Žamboch a jeho Koniáš???

6. prosince 2010 v 21:37 | Llewelyn
Momentálně považuji za nejoblíbenější knihu Na ostřích čepelí od Miroslava Žambocha.  Tohle dílo jsem četl minimálně 10x. Mám rád všechny knížky od M.Ž., ale tahle je jednoznačně nejlepší. Nedovedu říci proč, snad proto, že hlavní hrdina Koniáš je nejlépe vykreslená postava psaná v ich formě, jakou jsem kdy měl možnost číst. 
   Příběh je naprosto dokonalý a bohatý na boj a nepředvídané situace. Zbožňuju postavu (mimo hlavního hrdiny) Leda Kowalského a Baribalda Bryzolda. A somozřejmě záporáka Kelemana. Taky je zde krásně vyjádřen vedlejší děj s postavami, které proplouvají příběhem jen nepatrně, ale mají význam pro děj a jeho postupné poodhalování. Prostě napětí, zábava a neskutečné čtení od začátku do konce, ať už jsou to šermířské souboje, popis přírody a charakterů nebo milostná vzplanutí hrdinů. 
   A málem bych zapomněl na Bonsettiho! Tak tenhle "prázdný člověk" s neurčitým přesvědčením mě zaujal svým postojem k celé situaci. To jeho pozorování života s odstupem a cynickým či ironickým pobavením entomologa, co si na špendlíku prohlíží motýla je naprosto dokonalé a hlavně mě tím připomíná mě samotného.
   Zrady, intriky, boj, vášeň, láska a přátelství, nekonečná cesta s tisíci překážkami a poetickým koncem, na který se těšit nikdo nemůže, protože tím kniha končí. DOKONALOST!!!!
 


Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 7. prosince 2010 v 4:35 | Reagovat

Žamboch není špatný, ale znám lepší. Samozřejmě, tohle je otázka osobního vkusu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama