rturu

Raen Johnson se představuje

4. ledna 2011 v 14:43 | Llewelyn |  Space opera
Dneska se představí Raen Johnson. Původně byl vytvořen jako postava hlavní, ale udělal jsem ho moc zajímavého, tajemného a šikovného. Prostě takového, že se hodí na vedlejší postavu, kde ho můžu postupně poodhalovat, ukazovat jeho přednosti v chvílích, kdy všechno selže. A slabosti, když se nikdo nedívá.
    Inspiroval jsem se tak trošku androidem Rayem (od toho je odvozeno i jméno) ze série Mark Stone, ale jen nepatrně, určitě nemá žádné superschopnosti, spíše mu je podobný postojem k hlavní postavě. Je vlastně jeho sekundantem, někdy tichým a někdy nadmíru spolehlivým a užitečným. Jeho bojové schopnosti a vědomosti z prostředí ne zrovna čestného a legálního  budou k užitku a popostrčí celý příběh kupředu.

Kdo je vlastně Raen Johnson? Raen pochází z dobré rodiny přímo ze Země. Jeho otec, Olivier Simons, byl v diplomatických službách krále, po úniku informací byl však zatčen a odsouzen do dolů, kde zanedlouho zemřel. Matka Marilone Johnson byla vznešená žena, zemřela rok po otci v chudobě. Byla učitelkou hudby, dala Raenovi dobré vzdělání a prohloubila jeho pěvecký talent. Po jejich smrti žil s cejchem syna vlastizrádce, dostal se ve 13 na ulici. V patnácti se přidal k žoldnéřské bandě a s nimi pracoval do svých 22. Poté se stal plnohodnotným registrovaným žoldákem s vysokým hodnocením. 

Jak jsem už naznačil, Raen je komplikovaná a tajemná osobnost. Věci řeší co nejpraktičtěji a nehrne se do přímého boje, spíše analyzuje situaci a udělá to podle sebe, někdy zbaběle, někdy ztřeštěně a někdy s šílenou odvahou. 
   Má zdravé sebevědomí, rád se napije a baví se s ženami. K ostatním je nedůvěřivý a nebaví se jen tak s někým, ne ani z namyšlenosti, ale proto, že nemá potřebu.

V patnácti letech, kdy žil na ulici a vyřizoval na vlastní pěst zloděje a vrahy, omylem zastřelil ženu, obyčejnou ženu vracející se z práce. Od té doby se bojí sáhnout na pistoli, štítí se jich. Místo toho vrhá nože, které si sám vyrábí.
raen
                                   (znalec dobrého metalu jistě pozná obličej :-D)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama