rturu

Chcete se podívat na vlastní porod, nebo si dát kytici na vlastní hrob?

6. června 2011 v 11:43 | Llewelyn
Takhle by nějak možná zněla reklama na cestování časem v agenturách. Mohlo by se vše a stály by se fronty, prodávaly se reklamní předměty, vydolovali bychom minulost a otravovali budoucnoust. Utopie. Kravina. Sen.
Stroj času je stále záležitostí fantastiky a domněnek, které si navzájem protiřečí. Nebudu tady zmiňovat teze Alberta Einsteina, že je to nesmysl, já tomu pánovi totiž jeho teorie moc nebaštím. Cestování časem není problém jen z technického hlediska, ale také psychologického a morálního. K čemu by to bylo? Hlasovalo by se, jestli zabránit válkám, úmrtím, jestli by tlupy historiků a archeologů, botaniků a geologů létaly na návštěvy do minulosti a potvrzovaly si své teorie a fotily kupříkladu korunovaci Karla IV. nebo dobytí Jeruzaléma?
Ale i tak jsem vděčný za toto věčné téma, které čeří neklidnou hladinu vědeckých veletoků a dává podněty a sny spisovatelům a filmařům, kteří by se mnohokrát bez té vymoženosti neobešli. I já bych byl bez toho ochuzený, mé nesmělé pokusy s fantastickými světy také vsází na tuto myšlenku. Bez ní by byl náš svět chudší a naše sny a touhy by se staly pouhým sci-fi bez šance na uskutečnění. A to si vzít neneecháme.
 


Komentáře

1 Introverted Introverted | E-mail | Web | 6. června 2011 v 12:08 | Reagovat

Titulek tomu přesně odpovídá, tak by to jistě dopadlo..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama