rturu

Pohled do mého hudebního nebe

6. února 2012 v 17:02 | Llewelyn |  Hudba
Nedávno se mě někdo zeptal: "A cože to vlastně posloucháš?" A ono ouha, neuměl jsem odpovědět tak, jak bych si představoval. Ono když řeknete metal, většina lidí si představí "vlasatý dobytky a hovada, co řvou a blejou do mikrofonu, hází kolem sebe chemlonovitými vlasy a ječí ultravysokými jeky, které rozvibrovávají skleničky." JENŽE! Není metal jako metal, tak jako pop není pop. Vysvětlovat někomu něco a power metalu, progrssive metalu, rockové opeře a tak dále, když neví o co vůbec jako vlastně jde, nač dělení, když je to všechno stejný, tak je to potom těžký.
A proto mě to vede k tomu, sestavit si vlastní žebříček metalových hvězd, abych příště mohl odpovědět: "Koukni se na můj blog, tam je to vysvětlený."
Tak vysvětluji....

Oblíbení zpěváci
Tady je to těžký. Oblíbení neznamená, že jsou to nějaké ikony, jde především o hlas, ale ne všude, kde se ten hlas vyskytuje. Tím si trochu protiřečím, ale ono je důležité CO a JAK ten hlas něco zpívá.

Tobias Sammet
Tenhle chlápek, který není narozdíl od ostatních starší generace, má úžasnou budoucnost a i teď můžu říct minulost. Objeví se nejspíš v každé kategorii, ale co se týče jeho hlasu, ten bych poznal mezi tisíci. Studiovky jsou výborné, rychlejší a dyamičtější písně zpívané živě jsou horší, ale pomalé stojí za to. Jeho "ječák" je snad jediný, který snesu, z čehož vyplývá, že ječáky nemusím.

Damian Wilson
Angličan s neuvěřitelně zvláštním hlasem, zpíval a hostoval v mnoha kapelách, ale jeho hlas mám rád hlavně z projektů "Star One", "Ayreon" a "Aina". Jemný i silný hlas s emocemi, co chtít víc?

Russel Allen
Pro změnu Američan s typickým heavy metalovým hlasem, vždy úžasně čistým a barevným. Ve skupině Symphony X se mi jeho hlas nezdá, je to hlavně skupinou a žánrem. Opět s projekty "Star One" a "Ayreon", dále tři alba s Jornem Lande a taky sólové album stojí za to. (na druhém obrázku vypadá jak Jirka Pomeje, ale kdepak, není to on :-))

Roy Khan
Nor jako když vyšije :-D Ne, na Nora vůbec nevypadá, nevypadá ani jako metalista. Jeho hlavní síla tkví v kouzlu a jemnosti hlasu s úžasnou přesností. Vystudoval operní zpěv a v písních je to vidět. Je známý hlavně ze skupiny "Kamelot". ale dříve zpíval ve skupině "Conception" a spolupracoval s dalšími umělci, třeba s Tobiasem Sammetem.

Fabio Lione
Ital ze symfonické kapely "Rhapsody of Fire". Po odchodu výše zmíněného Roye Khana, převzal jeho místo na turné ve skupině "Kamelot". Má silný hlas jako stvořený pro symfonickou hudbu, s perfektním vibrátem.

Joacim Cans
Švédský metalista, díky jehož hlasu jsem vlastně metal začal poslouchat. Kdo by neznal "HammerFall"? Jeho někdy drsný, jindy až popově hladký hlas? Prostě vrchol metalové scény.

Tolik ze zpěváků. V dalším příspěvku to budou skupiny a skladatelé.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama