rturu

Pohled do mého hudebního nebe 2

6. února 2012 v 17:48 | Llewelyn |  Hudba
Oblíbené skupiny
Jsou to oblíbené metalové, ale vlastně i všeobecné nej kapely. Časem se samozřejmě mění, ale tohle jsou prostě nezničitelný titáni, kterých se asi nikdy nevzdám, ať bude jejich kariéra vypadat jakkoliv.

Keldian
Norská dvojice umělců vytvořila něco, co se mi vrylo do paměti tak nesmazatelně a tak dravě, že bych za další album dal snad cokoliv. Žánrově spadá pod symfonický power metal, patří k tomu i symfonický orchestr, zpěv, klávesy a další zvuky navozující vesmírnou atmosféru. Ve všech jemnejších metalových kapelách, které se inspirují sci-fi, fantasy, které mají formu opery, tam je důležité znát text, často k atmosféře dopomáhají doprovodné zvuky, lidem se to snad ani nemůže líbit, ale když víte proč to tam je, tak si to bez toho neumíte představit.

Avantasia a Edguy
Proč tyhle kapey dávám do jednoho příspěvku? Mají stejného tvůrce a zpěváka - Tobiase Sammeta.
Avantasia je metalová opera, kde účinkuje mnoho světových zpěváků ve svých rolích, je hodně symfonická a má tu pracou atmosféru. Chytlavé sborové zpěvy a jemné ženské party vynáší tuto operu až do nebes.
Edguy je Sammetova kapela, se kterou hraje už od puberty. Je známá nejen v Evropě, ale po celém světě a právem si to zasloží. Je podobná Avantasii, ale spíše jen rukopisem autora, i když bych našel další podobnosti. Prostě Tobias Sammet.

Star One a Ayreon
Další spojené projekty díky tvůrci - Arjenu Anthonymu Lucassenovi. Jedna se inspiruje sci-fi filmy a když se to řekne jednoduše, prostě jejich obsah koresponduje s filmovými předlohami (Vetřelec, Star Wars, Star Trek, Outland..) Zde se doplňují dva úžasné hlasy Damiana Wilsona a Russella Allena. Atmosféra je prostě nepopsatelná a je to první album, které bych chtěl slyšet na gramofonu a vlastnit desku.
Ayreon má svůj vlastní dějový příběh, který je tak složitý, že se jím tu nebudu zabývat, stačí když řeknu, že hovoří o problémech dnešního světa a mimozemšťanech, které nikde jinde tak zajímavě vymyšlené nenajdete.

Další oblíbené. HammerFall, Rhapsody of Fire, Kamelot, Elvenking, Crystal Eyes, Altaria, Crystal Ball, Muse, ale i Pendulum, 30 seconds to Mars...


Oblíbené zpěvačky

Floor Jansen
Zpěvačka ze skupiny After Forever, která se mi ale líbí opět se spoluprácí A.A. Lucassena ve výše uvedených projektech.

Anett Olzon
Majitelka krásného hlasu i krásné osobnosti zpívající ve skupině Nightwish, po Tarje Turunen. Mnozí ji stále srovnávají s Tarjou a dávaj jí dobrou sodu, ale v posledním albu ukázala, jaká je to kočka a zpěvačka :-)

Tarja Turunen
Finská bohyně, ale ne ve všech písních se mi její hlas líbí. Ale v drtivé většině ano :-) Sólová dráha pokulhává po rozchodu s Nightwish, přesto je to fenomén.


Skladatelé

Tobias Sammet
Tvůrce hudby i textů skupin Edguy/Avantasia. Netřeba nic dodávat.

Arjen Anthony Lucassen
Tvůrce Star One, Ayreon a pár dalších projektů, také je to prvotřídní multiinstrumentalista a zpěvák. Jedním slovem: Génius

Tuomas Holopainen
Další z géniů, tvůrce Nightwish, jejich hudby a hlubokomyslných textů, teď točí i filmovou operu podle jejich posledního alba.

Thomas Youngblood a Roy Khan
Tvůrci textů a hudby skupiny Kamelot. Stačí poslechnout a souhlas s tímto verdiktem je skoro jistý.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama