rturu

Oblíbenci ze seriálu Hra o trůny

22. června 2012 v 16:07 | Llewelyn |  FIlm
Dlouho jsem přemýšlel, kdo by to mohl být. Postavy se v průběhu seriálu mění a v knížkách jsou zase jiné, týden je oblíbený ten a po nějakém skutku se znelíbí. Přesto jsou tu postavy které mám rád a na jejich části se těším a fandím jim.

Tak za 1.) Jaime Lannister
Tohle princátko jen tak nemá někdo rád, ať je to jeho rodinou, sestrou nebo nepřátelstvím ke Starkům. Je to vznešený, povýšený a sebevědomý muž, syn jednoho z nejmocnějších lordů, jeden z nejlepších bojovníků a také jeden z největších krasavců Sedmi království. Má prostě proč být sebevědomý. Jeho incest se sestrou je ale velmi dobře odůvodněn v knize, v seriálu je to méně pochopitelné. Moc nepřemýšlí, ale jedná a to s odvahou. Jeho vtípky a utahování si z druhých jsou dost vtipné, zvláště s Brienne, která ho i dokázala porazit v souboji a i přes její ošklivost mi přijde, že k ní projevuje více citů, než k většině. To, že přišel o ruku byl šok, ale on se z toho vyhrabe. A představitel Jaimeho v seriálu sice není typický krasavec, ale nepostrádá sílu a vznešenost své předlohy.
2.) Bronn
Nijak pohledný žoldák, který však zamíchá kartama a je povýšen na sera Bronna za bitvu u Černovody. Mistr boje a úskoků si mě získal soubojem v Orlím hnízdě a pak v každé další epizodě, s rozhovory a vtipkováním s Tyrionem, stejně tak stylem boje, který je mi taky blízký. A navíc zazpíval výborně Deště Kastameru :-)

3.) Arya Stark
Nejoblíbenější postava ze Starků. Spolu s Jonem si byli blízcí a i když jeho mám taky rád, na Aryu nemá nikdo :-) Hlavně v seriálu ji zahrála výborná mladá herečka Maisie Williams a její příběh je snad nejzvratovější a nejdynamičtější. Má taky dobré hlášky, ale hlavně před sebou zajímavou budoucnost postavy a setkání s Jaqenem h'gharem nebo se Syrio Forellem příběh jen postrkuje dopředu. Nehledě na to, že v knížce měla velkou zásluhu o dybytí Harrenova. A její společníci Horký koláč a Gendry jsou taky zajímaví, stejně jako další muži z knihy Bouře mečů.
4.) Tyrion Lannister
Kdo by neměl rád trpaslíka, že? V podání Petera Dinklageho je to absolutní špička, v knize je popsán o dost hůře - alespoň co se týče vzhledu - než je to v seriále. Je to neuvěřitelnej sympaťák a postavu, co ztvárňuje, si časem oblíbí drtivá většina. Jeden z mála Lannisterů, který je u čtenářů oblíbený.
5.) Varys
Holohlavý eunuch, kterého nikdo nebere vážně, ale každý ví, jak je nebezpečný, i když vlastně žádnou moc nemá. Jeho síla je ve vědění a ví co a kdy má prozradit. Nevím sice jakou hru hraje či nehraje s Tyrionem, přesto je jeho postoj k několika lidem téměř přátelský. Taky jeho vtípky a soupeření s Malíčkem stojí za to.

6.) Jorah Mormont
Tenhle chlápek mi přišel sympatický hned, jak se objevil. Postupně se dozvídáme, jak to s ním dopadlo a proč nemá rád Starky. Je to chytrý, moudrý a silný muž, který si vybral určitě dobrou stranu a doufám, že rozmluví Daenerys, aby nedobyla trůn s těmi špinavými Dothraky :-)

A dál to je i Jon Sníh, Tyrionův panoš Pod, dobrý byl i král Robert, Edmure Tully - bratr Catelyn Stark, starý velitel Mormont, dokonce i Sansa, která prohlédla a zbavila se trochu naivity a taky Sam Tarly, Jaqen, khal Drogo (i když to byl špinavec a barbar)
Koho naopak nesnáším, tak to je samozřejmě král Joffrey Baratheon, který je stejně podán jak v seriálu, tak v knihách. Ale v seriálu vybrali skvělého herce, kterému tahle role asi ublíží, protože ho málokdo bude mít rád. Pak jeho matka Cersei Lannister, jeich otec Tywin, který je sice mile ukázán v seriálu, ale v knize z toho nic není. Maliček je sice vtipný, ale tak nepředvídatelný, až to hezký není. Theona celkem chápu a herce vybrali taky celkem dobře, žádnej krasavec, ale úplně jiný obličej, než na jaký jsme ze seriálů zvyklí.

Nic ale nejde říci přesně, jsem teprve u třetí knihy a seriál je jen na počátku. Kdo souhlasí s výběrem? A kdo si myslí, že mám zvrácený vkus? :-)
 


Komentáře

1 MájC MájC | E-mail | 20. června 2014 v 20:14 | Reagovat

Oh, vidím, že s oblíbenými postavami jsme na tom podobně.:) Akorát já mám úplně nejraději Ramsaye Boltona a jeho tatíka, Theona a až pak Jaimeho a ostatní.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama